Pomoc detektywa w zdradzie małżeńskiej.

Moja praca to gra, to Jungowskie maski, więc zgadnij kim naprawdę jestem!

Zdrada małżeńska – jak do tego podejść?

Zdrady to sprawy obyczajowe, które najczęściej trafiają do firm detektywistycznych.
Klienci zachowują się różnie. Widać, że niektórzy boją się rozmów o swoim związku. Bardziej lub mniej wprost mówią o strachu przed przykrą prawdą. Niektóre osoby zadają sobie niekończące się pytania: „Co zrobię, kiedy moje przypuszczenia się potwierdzą?”, “Ile kosztuje rozwód?”, “Co z dziećmi?”, “Jak podzielić majątek?” i “Przecież dom jest na kredyt”!


Są tacy klienci, dla których strona finansowa ma mniejsze znaczenie. Szukają za to przyczyn rozpadu związku. Zastanawiają się, co zrobią z poszczególnymi elementami życia zawodowego i prywatnego. Jak można je poskładać z powrotem w jedną całość.
Jeszcze inni uznają, że coś się wypaliło. Nie czuć już motylków w brzuchu, a i wzajemne trącanie się przy parzeniu kawy wcale już nie jest takie słodkie, tylko wstrętne i wkurzające. Bywa wówczas, że szukają oni drogi rozwiązania tego problemu, poprzez usilne znalezienie przyczyny zewnętrznej. Nawet jeśli oiektywnie na to patrząc, ta przyczyna nie istnieje. To szczególnie przykre, bo obsserwujemy, jak ktoś na siłę stara się udowodnić coś, czego nie ma.


Niezależnie od przyczyny rozpadu związku, w każdej z tych sytuacji, czy to zdrady współmałżonka, czy to uzależnienia od hazardu, narkotyków, zaniedbania, lub innych, działania, które podejmujemy, są do siebie zbliżone.

Na czym polega pomoc detektywa w sprawie rozwodowej?

Detektyw ma o tyle ułatwione zadanie, że ma sojusznika w postaci klienta, który jest jednocześnie współmałżonkiem, bądź partnerem osoby, na temat której zgromadzić należy niezbędne dowody, będące przedmiotem zlecania.
Najczęściej wystarczy kilka dni obserwacji, wywiad gospodarczy i środowiskowy, mała prowokacja i jeśli faktycznie mamy do czynienia ze zdradzającym partnerem wprawni detektywi dość szybko są w stanie zgromadzić konieczny materiał dowodowy. Zdjęcia, filmy, adresy, miejsca spotkań, imiona i nazwiska – to zazwyczaj wystarczy do rozpoczęcia sprawy rozwodowej.

Sprawa rozwodowa – sprawa jak każda inna.

W postępowaniu detektywistycznym najczęściej tak są te sprawy traktowane, ale czy tak być powinno? Gaciówki, frędzle – spotkaliśmy się z różnymi mniej lub bardziej wyszukanymi określeniami tych wyjątkowo trudnych emocjonalnie zleceń.

W Pakt Inkasso jesteśmy głęboko świadomi, że niejednokrotnie są to najtrudniejsze emocjonalne próby z jakimi przychodzi czasem zmierzyć się człowiekowi.
Pamiętamy taką sytuację w naszej firmie. Klientka zleciła Pakt Inkasso wywiad środowiskowy, aby przekonać się, czy zdradza ją mąż, który właśnie wyprowadził się z domu. Wyszły wówczas na jaw dwie okoliczności. Pierwsza, to taka, że małżonek klientki faktycznie dopuszcza się zdrady, druga – o wiele bardziej wstrząsająca – to fakt, że nowa partnerka, z którą zamieszkał mąż klientki, jest w ciąży i wspólnie spodziewają się dziecka!
I tu właśnie jest miejsce na refleksje. Jak podejść do tragedii ludzkiej, której jesteśmy świadkami? Tragedii, którą niejednokrotnie pomogliśmy objawić?

Zdrady małżeńskie a podejście firmy detektywistycznej.

Mechaniczne podejście, brak zrozumienia i empatii, a przede wszystkim brak należytego przygotowania. Przygotowania pozbawionego edukacji z zakresu psychologii oraz doświadczenia w prowadzeniu delikatnych i prywatnych rozmów najczęściej prowadzi do głębokiego skrzywdzenia klienta, z którego pracownik firmy detektywistycznej może sobie nawet nie zdawać sprawy.
Właśnie dlatego w Pakt Inkasso skrupulatnie i fachowo zbieramy konieczne dowody w sprawie. Właśnie dlatego dla zachowania anonimowości zachowujemy szczególną ostrożność w przekazywaniu niezbędnych informacji. Nade wszystko jednak w sposób podmiotowy przeprowadzamy naszych klientów przez te ciężkie w ich życiu chwile.

Ludzi, którzy do nas przychodzą, otaczamy konieczną opieką psychologiczną już praktykujących psychologów, jak i osobistym mentalnym wsparciem naszego lidera Łukasza Hynka. Wysoka empatia, piętnastoletnie doświadczenie w rozwiązywaniu różnorodnych sporów i wyselekcjonowani wręcz do swoich zadań prawnicy. Właśnie to stanowi o sile i jakości, którą Ci oferujemy.