Windykacja i detektywistyka gospodarcza – co możemy dla Ciebie zrobić?

Czy wiesz, że na zlecenie odzyskania długu decyduje się średnio tylko co trzeci przedsiębiorca? Być może Ty także nie zdajesz sobie sprawy, jak wielką pomocą może być firma zajmująca się windykacją i detektywistyką gospodarczą. Przybliżymy Ci trochę specyfikę naszej branży.

Wywiad gospodarczy

Od niego zaczyna się większość spraw, które prowadzimy. Zdarza się też, że sam w sobie stanowi osobną usługę.

Załóżmy, że masz zamiar wejść z kimś w spółkę. Jako że jesteś osobą odpowiedzialną i zapobiegawczą, najpierw chcesz się dowiedzieć jak najwięcej o stanie finansowym i prawnym swojego potencjalnego wspólnika. Może należy do innych spółek? Jaką sprawuje w nich rolę? A może jest właścicielem jakiejś firmy? Czy dobrze nią zarządza? A może któreś z jego działań doprowadziły do bankructwa firmy? Na pewno lepiej o tym wiedzieć przed podpisaniem umowy… Nasze działanie ma dać obraz wiarygodności instytucji, z którą nasz klient zamierza podjąć współpracę. Pakt Inkasso nie da oczywiście nikomu gwarancji, że klient nie zostanie oszukany. Może jednak pomóc w oszacowaniu ryzyka na podstawie zdobytej wiedzy.

Wywiad gospodarczy przeprowadzamy równie często dla przedsiębiorców, którzy chcą odzyskać dług. Dowiadujemy się wtedy o stanie majątku dłużnika, jego nieruchomościach, czy nieprawidłowościach finansowych.

Jeszcze inną okolicznością, w której zaczynamy od wywiadu gospodarczego, i w której jest on absolutnie niezbędny do pomocy klientowi, jest sytuacja, gdy podejrzewasz kogoś o nieuczciwą konkurencję. Masz wrażenie, że inna firma próbuje przechwycić Twoje “know how”? Wykraść tajemnice handlowe? A może Twoim pracownikom składano propozycje przejścia do konkurencji? Nie wyobrażamy sobie w takiej sytuacji nie zacząć od wywiadu gospodarczego. Jest on niezbędny do wszelkich kolejnych działań.

Co nas wyróżnia?

  • Nasze kilkunastoletnie doświadczenie połączone ze specjalistyczną wiedzą.
  • Podczas analizy danych stawiamy na skrupulatność, zaangażowanie i odpowiedzialność. Całą naszą energię kierujemy na zadanie, którym się aktualnie zajmujemy.
  • Odporność na stres i świadomość ryzyka sprawiają, że świetnie pracujemy również w terenie.

Windykacja

Od Ciebie i rodzaju sprawy, z jaką do nas przyjdziesz, zależy, jak przebiegnie proces windykacji, który Ci zaproponujemy. Zazwyczaj większość spraw zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu gospodarczego, a po nim następują mediacje, o których więcej przeczytasz poniżej. Jeśli mediacje zakończą się sukcesem, obie strony konfliktu podpisują pisemne zobowiązanie. Jeśli nie uda nam się dojść do porozumienia na tej drodze, to przechodzimy do postępowania sądowego. Współpracujemy wtedy ściśle z najlepszymi prawnikami, będziesz w dobrych rękach! Postępowanie sądowe kończy się uzyskaniem wyroku sądowego, a potem, za pośrednictwem komornika sądowego, przeprowadza się postępowanie egzekucyjne.

Co nas wyróżnia?

  • Traktujemy ludzi jak ludzi. W branży, która polega na rozwiązywaniu konfliktów, nie jest to tak oczywiste. Dla nas każdy klient jest nowym wyzwaniem i podchodzimy do niego indywidualnie.
  • Możesz liczyć na naszą wiedzę psychologiczną i umiejętność empatii. Nie potraktujemy Cię z góry, tylko wyciągniemy pomocną dłoń i pomożemy przejść przez trudny czas.

Mediacje

Umiejętność sprawnej komunikacji to ogromny atut w naszej pracy. Dochodzą do tego umiejętności interpersonalne i psychologiczne, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawnie i z wyczuciem pokierować najdelikatniejszymi konfliktami. Często jest to wieloletnia utarczka między współwłaścicielami dużej firmy, czasem konflikt rodzinny. W relacjach między przedsiębiorcami najczęściej pomagamy w sporach dotyczących płatności, wykonania (bądź nie) powierzonego zlecenia, reklamacji i wielu innych. Czy zawsze odnosimy sukces? Oczywiście, że nie. Czasem, mimo naszych największych starań, sprawa zostaje skierowana do sądu. Tam jednak też nie zostawimy Cię samego. Pakt Inkasso wraz z najlepszymi prawnikami pomoże przejść Ci przez wszystkie postępowania.

Co nas wyróżnia?

  • Staramy się być dla każdego klienta oparciem. Nasz praca nie polega tylko na chłodnej analizie danych, ale też na wsparciu psychicznym.
  • Naprawdę potrafimy rozmawiać z ludźmi. Przychodząc do nas możesz być pewien, że nie trafisz do systemu, tylko zostaniesz wysłuchany, a Twoje problemy staną się naszymi.

W Pakt Inkasso wszystkie te usługi wzajemnie na siebie oddziaływują, przeplatają się i nachodzą na siebie. Nie staramy się stawiać sztucznych granic między nimi. Traktujemy je tylko jako narzędzia, dzięki którym dążymy do celu – do pomocy klientowi.