Postępowanie polubowne w sprawach gospodarczych.

Chlubimy się tym, że jesteśmy ekspertami od prowadzenia spraw gospodarczych. Mieliśmy dziesiątki klientów, którzy byli latami oszukiwani przez wspólników, albo takich, którzy zorientowali się, że ani postępowanie sądowe, ani egzekucyjne nie przyniosło skutków, klientów, którzy stracili nadzieję. Co sprawia, że jesteśmy tak skuteczni?


Wyobraź sobie, że właśnie się zorientowałeś, że latami byłeś oszukiwany przez wspólnika. Macie jednak wiele wspólnych kontrahentów i Twój interes ucierpiałby, gdybyś udał się ze sprawą do sądu.


A może chciałeś rozwiązać sprawy w sądzie. Wyobrażałeś sobie, że odbędzie się to szybko i skutecznie. Okazało się jednak, że za Tobą lata użerania się z dłużnikiem, rachunki sądowe ciągle rosną, a Ty jesteś tylko coraz bardziej zmęczony i sfrustrowany. Straciłeś nadzieję.


Albo też latami byłeś wykorzystywani oszukiwany i dopiero teraz zdobyłeś się na odwagę, aby sięgnąć po to, co Ci się prawnie należy. Nie masz siły na postępowanie sądowe i publiczne roztrząsanie prywatnych spraw. Potrzebujesz silnego pełnomocnika, który będzie Twoim oparciem i znajdzie najlepsze rozwiązanie dla problemu.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, możemy stwierdzić, że w takich sytuacjach postępowanie polubowne przyniesie prawdopodobnie najlepsze skutki. Dlaczego? Według Pakt Inkasso najważniejsze zalety tego typu prowadzenia spraw to:


Podczas postępowania polubownego jest dużo większa szansa, że kontakty z Twoim dłużnikiem nie zostaną pogorszone. Warunkiem jest oczywiście wybór właściwego pełnomocnika, który dzięki wiedzy i umiejętnościom sprawnie poprowadzi sprawę.


Dużo mniej ucierpi zarówno Twój wizerunek, jak i Twój portfel. Postępowanie polubowne trwa zazwyczaj zdecydowanie krócej od sądowego, dlatego nie jesteś narażony na wielomiesięczne lub nawet wieloletnie koszty. Poza tym nie musisz martwić się, że ktoś będzie roztrząsać Twoje prywatne sprawy publicznie.


Nie jesteś sam! Profesjonalny pełnomocnik towarzyszy Ci na każdym kroku w prowadzeniu sprawy lub całkowicie ją od Ciebie przejmuje. Pozbywasz się ciężaru emocjonalnego oraz stresu towarzyszącego zazwyczaj sprawom egzekucyjnym. Podczas mediacji możesz liczyć na wykwalifikowaną pomoc osoby, która wspiera Cię w negocjajach.


Jesteś zdrowszy – silny i przewlekły stres obniża odporność i jest przyczyną wielu chorób. Nie bagatelizuj tego! Wielokrotnie widzimy, jak stres wpływa na naszych klientów. Naszą misją jest zdjęcie choć w części tych negatywnych emocji z Twoich barków.

W Pakt Inkasso zajmujemy się sprawami gospodarczymi od 15 lat. W tym czasie sukcesywnie zdobywaliśmy nowe umiejętności i pogłębialiśmy swoją wiedzę. Dzięki temu wyrobiliśmy szereg wymagań, które stawiamy przed sobą, podchodząc do nowego klienta:

Wywiad gospodarczy – wydaje Ci się, że wiesz wystarczająco dużo o swoim dłużniku, że wystarczy złożyć pozew sądowy i dług odzyskasz w ciągu kilku miesięcy? Uwierz nam, to niezwykle rzadko się zdarza. Zazwyczaj informacje, którymi dysponujesz są niewystarczające lub nieaktualne. Bywa, że podczas rozmowy z nami klienci przekręcają fakty, bo pamięć ludzka jest zawodna. Czasem zwyczajnie nie zdają sobie sprawy, że coś jest ważne, dlatego o tym nie wspominają. W takich sytuacjach wywiad gospodarczy jest niezwykle istotny. Jego cel to dowiedzieć się jak najwięcej o finansowym zapleczu zadłużonego tak, abyś Ty miał pełen obraz sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Nie przeceniaj tej wiedzy! To ogromny atut podczas każdego postępowania. Może zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu i pieniędzy.


Personalnie potraktujemy Twój problem. Każdemu klientowi przydzielony jest specjalista, który najlepiej, według nas, pasuje do danego charakteru, problemu i typu sprawy. Możemy sobie pozwolić na takie podejście, bo dzielimy te same wartości, dzięki czemu nasza współpraca opiera się na zaufaniu.


Empatia jest jedną z naszych ulubionych cech. Pozwala nam dostrzec w kliencie nie cyferki i statystyki, ale przed wszystkim człowieka. Nasze usługi są oparte przede wszystkim na relacjach, a relacje to emocje. Nie da się ukryć, że czego jak czego, ale emocji w naszej branży nie brak. Dlatego empatia daje nam taką przewagę.

Skuteczność w naszej branży to wypadkowa wielu czynników. Świetnie wyszkoleni specjaliści, wieloletnie doświadczenie, latami zdobywana wiedza i pełne nakierowanie na rozwój to tylko te najbardziej widoczne nasze mocne strony. Bez wątpienia są to najważniejsze powody, z powodu których jesteśmy świetni w tym, co robimy.