Jak wygląda firma detektywistyczno-windykacyjna rozłożona na czynniki pierwsze?

Co wytycza kierunek w działaniach Pakt Inkasso? Jaki archetyp nas najbardziej charakteryzuje? W co wierzymy? Co jest naszą ukrytą super mocą? Dzielimy się przemyśleniami odnośnie do tego, jacy jesteśmy i co nami kieruje na co dzień.

Łukasz Hynek – lider Pakt Inkasso

Nasz archetyp — wojownik.

Myślimy o sobie jak o współczesnych wojownikach. Wspieramy ludzi oszukanych oraz takich, którzy znaleźli się w złym miejscu, w złym czasie. Walka ze złem i przeciwnościami — tak się widzimy. Determinacja, konsekwencja i dyscyplina to nasze najmocniejsze strony. Lubimy rywalizować i prowadzić codziennie mniejsze i większe rozgrywki taktyczne.

Wartości.

Sprawiedliwość

Nikogo nie zaskoczymy tym, że firma zajmująca się detektywistyką i windykacją za jedną ze swoich atrybutów uznaje sprawiedliwość. Jest to jedna z najbardziej społecznych wartości. Nie da się jej doświadczyć bez kontaktu z innymi osobami. Co oznacza dla nas? Kierowanie się etyką ponad wszelką miarę. W sytuacji konfliktowej, kiedy mamy do czynienia ze sprzecznymi interesami na co dzień, jesteśmy świadomi, że zasady moralne wyznaczają nam kierunek postępowania.

Rozwój

Wydaje nam się, że żaden biznes w dzisiejszych czasach nie przetrwa bez ciągłego rozwijania się. Jednak są zawody, w których jest to wyjątkowo ważne. Nasza działalność zdecydowanie do takich należy. To właśnie dlatego trzymamy rękę na pulsie i zatrudniamy najlepszych specjalistów. Firma Pakt Inkasso rozwija się od lat, a wraz z nią rozwijają się jej pracownicy, na czele z liderem.

Rzetelność

Dzięki ogromnej wadze, jaką przywiązujemy do rzetelności, jesteśmy w stanie samodzielnie podejmować racjonalne lub moralne decyzje oraz jesteśmy gotowi odpowiadać przed innymi za swoje zachowanie. Takie oczywiste, a jednak nie tak proste.

Kompetencja

Stawiamy duży nacisk na wiedzę i umiejętności w naszej pracy. Nie możemy pozwolić sobie na pozostanie w tyle za zmianami w kodeksie, dlatego stawiamy na ciągłe podnoszenie swoich umiejętności.

Wrażliwość

Wydawać by się mogło, że wrażliwość nijak się ma do naszej pracy. Wrażliwy wojownik? Tak! Dojrzała wrażliwość dodana do doświadczenia i kompetencji to nasza wisienka na torcie. Pracujemy z ludźmi, rozmawiamy z ludźmi, kontakty z ludźmi to nasza codzienność. Bez empatii, umiejętności odczytywania emocji i bez zwykłej ludzkiej serdeczności nie bylibyśmy w stanie doprowadzić do końca żadnej sprawy.

Dlaczego to robimy? 

Prosisz, próbujesz polubownie, rozmawiasz, wysyłasz maile, jesteś wyrozumiały. W końcu kończą Ci się zarówno pomysły, jak i cierpliwość. Nie chcemy patrzeć na niesprawiedliwość. Dlaczego to Ty masz ponosić konsekwencje czyichś błędów lub prób obejścia prawa? My mamy wiedzę i umiejętności niezbędne, aby Ci pomóc. 

Motywacja.

W codziennej pracy naszym najważniejszym napędem są wartości. Sprawiedliwość — czy robi się to nudne? Nie dla nas, bo praworządność i zasady etyczne są naszymi wyznacznikami działania. Naprawdę wierzymy, że to, co robimy, jest słuszne i twardo trzymamy się naszych zasad moralnych. Dzięki temu podejmowanie trudnych decyzji okazuje się trochę łatwiejsze.

Z kolei w szerszej perspektywie najbardziej motywuje nas chęć rozwoju. W ciągu kilkunastu lat działania firmy zmienialiśmy się wielokrotnie. Przekształcenie działalności z windykacyjnej na detektywistyczno-windykacyjną, regularne kursy i szkolenia, a ostatnio — studia psychologiczne podjęte przez naszego lidera Łukasza Hynka. Wszystko po to, aby zwiększyć skuteczność negocjacji, zdobywania informacji oraz aby być jeszcze bardziej elastycznym w działaniu.

Satysfakcja.

Nasze postępowanie jest dwutorowe — woda i ogień. Współodczuwamy, ale nie dajemy spalić się emocjom. Potrafimy być obiektywni. Taki dualizm emocjonalny to coś, w czym czujemy się świetni. Balans emocji i logiki daje nam ogromną satysfakcję.

Jeszcze większe spełnienie daje nam to, że pomagamy tym, którzy nie są w stanie dążyć do sprawiedliwości. W tej pracy nie ma wielkich nagród ani podziękowań. Największą wygraną jest uczucie spełnienia i dobrze wykonanej pracy. No, i okazjonalne piwo ze współpracownikami po pomyślnie zakończonej sprawie!

Idealny klient.

Potrzebujesz rzetelnej i kompetentnej ekipy nieustannie rozwijających się ekspertów. Wierzysz, że człowiek jest z natury dobry, a zamiast wszczynać bójkę, wolisz wysłuchać najpierw racji obu stron konfliktu. Empatię traktujesz jako super moc. Wiesz, że sprawiedliwości należy bronić.

Trafiłeś świetnie.